Комфортне проживання в приватному будинку або котеджі залежить від різних умов: ремонту, меблювання житла, облаштування приємними дрібницями, такими, як картини, предмети декору, книжкові полиці і багато іншого.
Зміст:
-
Вентиляція приватного будинку, котеджу.
-
Вентиляція для дому: типи, особливості.
-
Природна вентиляція: особливості та принцип роботи.
-
Витяжна вентиляція приватного будинку.
-
Приточна вентиляція в приватному будинку: де використовується, тонкощі роботи.
-
Коли доцільно використовувати припливно-витяжні установки з рекуперацією.
-
Система вентиляції приватного будинку: підбір вентиляції за типом приміщення.
-
Вентиляція приватного будинку, котеджу.
Комфортне проживання в приватному будинку або котеджі залежить від різних умов: ремонту, меблювання житла, облаштування приємними дрібницями, такими, як картини, предмети декору, книжкові полиці і багато іншого.
Головним питанням комфорту в будинку - є облаштування технікою, правильно і розумно підібрати всю необхідну техніку: холодильник, телевізор, пральну машину, духовку і багато іншого. Але якщо не продумати систему вентиляції в приватному будинку, то всі перераховані вище умови не зможуть допомогти вам створити комфорт. У задушливому будинку, який належним чином не вентилюється, що не оснащений кондиціонером - не можна буде розслабитися і відпочити, або з натхненням попрацювати.
Якщо ви не продумає систему вентиляції в своєму будинку або котеджі, то у ви отримаєте цілий ряд незручностей:
-
У будинку буде постійна сирість і цвіль;
-
Буде відчуватися брак чистого повітря;
-
З кожним днем будуть з'являтися неприємні затхлі запахи, які буде важко усунути простий прибиранням;
-
Підвищення рівня СО2, від чого може постійно боліти голова, порушується сон, і навіть після 10 годинного сну ви будете відчувати втому;
-
У будинку буде порушений температурний режим;
-
Якщо будинок побудований з дерева (стіни, підлога, меблі) - ви помітите значне пересихання дерева. Наприклад, почнуть скрипіти підлоги;
З усіма цими проблемами вам допоможе боротися система вентиляції в будинку, яка буде спроектована нашими фахівцями виключно і індивідуально під ваш будинок, котедж. Індивідуальний підхід на етапі проектування системи вентиляції допомагає врахувати нюанси саме вашого будинку. Система вентиляції допомагає уникнути цілий ряд незручностей, які можуть виникнути.
-
Вентиляція для дому: типи, особливості.
Вентиляційні системи бувають двох типів:
-
Механічна (припливна, припливно-витяжна і витяжна)
-
Природна.
Природна вентиляція: особливості та принцип роботи.
Під природною вентиляцією варто представляти цілу систему спеціально розроблену під приватний будинок або котедж, яка допомагає вентилювати будинок. А то що ви відкрили вікно і провітрили приміщення - тільки короткочасна природна вентиляція. Тому природна вентиляція - це система пов'язаних вертикальних каналів, які монтуються в несучі стіни будівлі, ніж допомагають підтримувати природну свіжість і чисте повітря в будинку.
Початок каналу вентиляції монтується в стіні потрібного приміщення, а кінець виводиться на дах, тому свіже повітря буде циркулювати по вентиляції і вентилювати приміщення.
Великий плюс такої природної вентиляції полягає в тому - що можна дешево монтувати при будівництві будинку в стіни, і потім обслуговування такої вентиляції виходить дешевим і невибагливим. Але не забувайте, що повітря у вашому будинку буде прямо залежати від погоди на вулиці, холоду, спеки, вологості повітря та інших показателей.Так, наприклад, в дуже спекотний і безвітряний день в будинку може бути також дуже жарко, а свіжого повітря в приміщення буде надходити мінімальна кількість.
Витяжна вентиляція приватного будинку.
Витяжна вентиляція приватного будинку має на увазі під собою додатковий монтаж вузлів і вентиляційних каналів природної вентиляції. Така система вентиляції будинку - дозволяє відразу виводити із приміщення несвіжий, затхле повітря на вулицю, а чисте і свіже повітря буде наповнювати ваш будинок. Такий приклад ви часто могли бачити на кухні - це витяжка над плитою, яка дозволяє видаляти тепле повітря під час приготування їжі.
3. Приточна вентиляція в приватному будинку: де використовується, тонкощі роботи.
Припливна механічна вентиляція відрізняється від природної припливної та витяжної вентиляції в будинку. І є більш ефективною. Для цього монтуються спеціальні блоки в систему природного повітро-відводу. Це можуть бути кондиціонери і інші агрегати вентиляції.
Припливна вентиляція добре поєднується з витяжною вентиляцією в будинку. Так, наприклад, якщо в приміщення працює витяжка, то припливна вентиляція забезпечуватиме свіже повітря в приміщення в кілька разів швидше.
4. Коли доцільно використовувати припливно-витяжні установки з рекуперацією.
Припливно-витяжна вентиляція призначена для безперервної подачі свіжого повітря в приміщення, при цьому відбувається одночасне видалення не свіжий і гарячого повітря з приміщення в будинку. Але приточно-витяжна вентиляція додатково оснащується нагрівальним пристроєм.
Коли і в яких випадках варто встановлювати в будинку припливно-витяжну систему вентиляції:
-
Якщо ви живете поблизу заводу, дороги, у великому місті де, і повітря на вулиці занадто забруднений, то така система вентиляції допоможе додатково очистити від різних забруднень;
-
Якщо у вашому будинку підвищена вологість і вогкість;
-
Якщо природна вентиляція не досить добре вентилює будинок;
-
Якщо ваш будинок побудований з теплоємних матеріалів з підвищеною герметичністю.
5. Система вентиляції приватного будинку: підбір вентиляції за типом приміщення.
Вентиляція в будинку яка правильно підібрати під тип приміщення - може сильно спростити ваше життя. Природна вентиляція в будинку забезпечить вам комфортні умови проживання в приватному будинку або котеджі.
-
Вентиляція для кухні.
Кухня - це місце, де постійно готуватися їжа, і варто розуміти, що тут завжди підвищена температура повітря, а ще додатково потрібно вентилювати приміщення від запахів їжі. Для початку вам потрібно підібрати витяжку, яка буде справлятися зі своїм безпосереднім завданням. Якщо у вас кухня велика, то можете встановити ще приточную вентиляційну установку, яка на 100% впорається зі своїм завданням. І у вас на кухні завжди буде пахнути свіжістю, і приємно буде готувати.
-
Вентиляція для ванної.
Ванна кімната - це кімната в будинку, в якій завжди підвищена вологість повітря. Природна вентиляція не зможе впорається з непосильним завданням, і у вашій ванній завжди буде волого і сиро, з'явиться грибок і пліснява.
Тому ви можете підібрати для ванної кімнати:
-
Осьові вентилятори (для площі до 15 м2).
-
Канальні (для приміщення більше 15 м2).
-
Вентиляція для санвузла.
За таких обставин та з туалетом в будинку, природна вентиляція може не справлятися зі своїм завданням. Тут вам допоможе вирішити проблему вентиляції - установка витяжного осьового вентилятора. Вентилятор може працювати як постійно, так і вимикатися по таймеру і працювати за певною нужді.
-
Розрахунки вентиляції для гардероба.
У приватному будинку немає проблеми з нестачею місця, тому вільно можна спроектувати гардеробну, в якій будуть зберігається зимові, осінні і літні речі. А для того щоб речі залишалися свіжими, без затхлого повітря, і не заводилась міль - потрібно продумати правильну вентиляцію вбиральні.
Для вентиляції вбиральні підійдуть:
-
Витяжні вентилятори;
-
Відцентрові вентилятори;
Розрахувати необхідну продуктивність вентиляції для вбиральні можна за нескладною формулою: потрібно обсяг приміщення помножити на коефіцієнт 1,5. Наприклад, для кімнати площею 2х5 м і стелями з висотою 2,5 м, необхідний показник складе 37,5 м3 / год.
-
Вентиляція для спальної кімнати.
Для спальної відмінно підійде припливно-витяжна вентиляція. Чисте і свіже повітря допоможе гармонізувати сон та здоровий відпочинок.
Вентиляцію для спальні потрібно підбирати за такими показниками:
-
Площа приміщення.
-
Кількість осіб.
Якщо проводити розрахунок продуктивності вентиляції з урахуванням площі спальні, необхідно цей показник помножити на коефіцієнт 2,2. Для прикладу: оптимальний показник для спальні в 25 м2 становить 55 м3 / год.
Для розрахунку продуктивності вентиляції за кількістю жителів потрібно помножити кількість людей на коефіцієнт 25,2. Вибір системи розрахунку індивідуальний і залежить від конкретних випадків.